Jak dolozyc oswietlenie do standardowej pokrywy

By Robert | Listopad 18, 2010

Wielu akwarystów dokonuje zakupu gotowych zestawów akwarystycznych ( akwarium + pokrywa ). Po czasie użytkowania dochodzą jednak do stwierdzenia że oświetlenia w takiej pokrywnie jest jak na lekarstwo, przez co rośliny nie rosną, a przez to akwarium nie jest dostatecznie atrakcyjne. Po takim stwierdzeniu zaczyna się poszukiwanie rozwiązania. Z reguły pierwsze o czym się mysli to dziurawienie oryginalnej pokrywy i dorzucenie kolejnej świetlówki T8 (standard w plastikowych pokrywach). Z doświadczenia wiem że dorzucenie kolejnej świetlówki T8 nie dość że jest problematyczne (mało miejsca) to nie daje oczekiwanych efektów (w dalszym ciągu światła w akwarium jest mało).

Z pomocą przyszedł nam pewnien sklep akwarystyczny który wymyślił dość łatwe i proste rozwiązanie. Specjalnie dla posiadaczy standardowych pokryw stworzona została seria zestawów oświetleniowych nazwanych „dodatkowe oświetlenie”  Zestaw oparty został na świetlówkach T5 (2szt) o różnej mocy. I tak dla pokryw 80cm mamy zestaw 2x24W, 100cm – 2x39W, 120cm – 2x39W i 150cm – 2x54W.

W zestawie znajdziemy statecznik elektroniczny VSa, oprawki, kabel zasilający i specjalne uchwyty. Co w nich takiego specjalnego? Za ich pomocą jesteśy w stanie dołożyć dodatkowe oświetlenie bez ingerencji w pokrywę. Co to oznacza? Zero wiercenia, dziurawienia pokrywy i co najważniejsze utraty gwarancji.

Sam montaż trwa dosłownie 10 min (sam sprawdziłem) i z dołączoną instrukcją jest dziecinnie prosty.  To by było tyle z relacji na dzis….. do usłyszenia wkrótce…..


Leave Your Comment

Your email will not be published or shared. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Website is Protected By Using The WP Site Protector Plugin From : ExattoSoft.com